12.5.2016. 12:25 :: changemustbegood-maret
23.7.2016. 22:10 :: pipocasara
pipocasara
Odakle ste???
Google oglasi
--- Dinamo 60. klub na svijetu --- Dinamo - Hearts 4:0 --- Na maksimirskom stadionu postavljena nova trava --- Dinamo se zahvalio Zaprešićanima na gostoprimstvu ---
LIVE: Dinamo - Hearts 21:00
Blog
utorak, rujan 22, 2009
Po ukupnom učinku bolja je samo estonska Levadia, u 25 ligaških utakmica osvojila je 92 posto mogućih bodova, ima 22 pobjede i tri remija. I sve to uz razliku pogodaka 97:17 (svake 32 minute u prosjeku postižu pogodak).
Dinamo i od nje zabija češće, svaku 21 minutu plavi u prosjeku tresu suparničku mrežu u HNL-u. Dinamo je osvojio 91,66 posto mogućih bodova.
Istina, ima dosta klubova koji imaju bolji učinak osvojenih bodova, ali odigrali su manje utakmica od Dinama. Stopostotni učinak imaju Chelsea (šest utakmica), Fenerbahçe (šest), Sampdoria i Juventus (četiri), Braga (pet), Real i Barcelona (tri), Limasol (tri), Maccabi iz Haife (tri) i Valletta (dva).
To je samo dokaz koliko nam je liga slaba, koliko je Dinamo iznad nje. I zbog te slabe lige teško može nešto napraviti u europskim natjecanjima, osim povremenih bljeskova, teško može kontinuirano postizati ozbiljne rezultate kad ode dalje od Bregane.
S druge strane, ta slaba liga ima i prednosti. Nažalost, one su mnogo manje od nedostataka koje nosi sa sobom. Jedna prednost može biti to što se nakon poraza, kao onoga od Anderlechta, u domaćem prvenstvu plavi lako vrate pobjedama. Pa su tako napunili mrežu Rijeke koja je izgledala kao slabašni sparing-partner. Tako trener Dinama može i poštedjeti dio igrača ili uigravati neke varijante za sljedeće europske utakmice.  Bilo bi mnogo teže da je plavima nakon pljuske od Anderlechta došla jaka Rijeka, čvrsto postavljena, rastrčana. I da je mogla parirati plavima. U slučaju posrtaja u domaćoj ligi nakon europskog poraza, bilo bi teško ponovno se dići. Ovako su plavi europske rane zaliječili sa 6:0 i već mogu razmišljati o sljedećem četvrtku i Timisoari u Europskoj ligi. Ah da, u međuvremenu će plavi (srijeda) igrati u kupu s Plitvicama i u subotu s Lokomotivom. Nove trening-utakmice.
fun-raspashow @ 10:22 |Komentiraj | Komentari: 19 | Prikaži komentare
Želim samo zahvaliti svima koji su glasali i koji će glasati za mene! HVALA!
fun-raspashow @ 10:15 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
ponedjeljak, rujan 21, 2009
Na samom početku utakmice „modri“ su ugrozili Manceov gol. Morales je snažno zapucao s otprilike 23 metra, no vratnica je zaustavila loptu. Četiri minute bile su dovoljne da Dinamo dođe do potpuno zasluženog vodstva. Morales je dodao za Mandžukića, koji vraća povratnu za Moralesa, i Čileanac postiže svoj osmi prvenstveni zgoditak. Nakon šest minuta, „modri“ su povećali prednost. Morales je odlično poslužio Sivonjića koji posprema loptu iza Manceovih leđa za vodstvo Dinama od 2:0. U dvanaestoj miuti udarac je oprobao Milan Badelj, no rezultat je ostao nepromijenjen. Četiri minute kasnije odlično raspoloženi orales je ponovno u naletu, no Turkalj je uspio otkloniti još jednu opasnost po Manceov gol. U 19.minuti Kramarić je prošao nekoliko igrača Rijeke, Sivonjić je krenuo prema Manceovom golu, no pomoćni sudac označio je zaleđe. Igrala se 23.minuta susreta kada je Pedro Morales izveo slobodan udarac s desne strane, no riječki je vratar ovog puta bio na mjestu. Još jednom je, nakon točno pola sata igre Pedro Morales odlično izveo slobodan udarac, Cufre je pokušao glavom, no Mance je uspio izbiti loptu u korner. U 36.minuti Štrok je izveo korner za Rijeku, no „modra“ je obrana bila na mjestu. Dvije minute kasnije pokušao je Tadejević, no lopta je otišla pored Lončarićevog gola. Pet minuta prije kraja poluvremena ponovno je iz slobodnog udarca pokušao Morales, no lopta je preletjela gol. Nakon prekršaja na Sivonjiću, Morales je ponovno izveo slobodni udarac, nažalost ponovno s istim ishodom. Pred sam kraj poluvremena Badelj je odlično poslužio Etta, no Mance je na mjestu. Tako se na poluvrijeme otišlo s prednošću Dinama od 2:0. Na početku drugog poluvremena napravljene su tri izmjene. Trener Jurčić u igru je umjesto Kovača poslao Barbarića, dok je Rubčić umjesto Matka i Landeke u igru uveo Čeha i Križmana. Dinamova dominacija nastavila se i u drugom dijelu utakmice. U petoj minuti nastavka Morales je asistirao Cufreu, no njegov udarac riječka obrana odbija u korner. Igrala se 53.minuta susreta kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Ilija Sivonjić, nakon odlične asistencije Marija Mandžukića. Nakon toga Mandžukić je izborio slobodan udarac, koji je izveo Morales, no Badeljev udarac odlazi visoko preko gola. U 62.minuti susreta udarac je oprobao Calello, no lopta je još jednom preletjela Manceov gol. U 70.minuti Sivonjić je pokušao s desne strane, no njegov je udarac prošao pored riječke vratnice. Minutu kasnije Mandžukić je dodao Kramariću, no on puca pored gola. U 74.je Mandžukić pokušao, no Mance je obranio. Dvije minute kasnije mrežu je za 4:0 nakon kornera zatresao Tomislav Barbarić. Na 5:0 povisio je Andrej Kramarić. Mandžukić je dodao Sivonjiću čiji je udarac Mance odbio do mladog Dinamovog napadača koji je bez poteškoća pospremio loptu u Manceovu mrežu. Pet minuta prije kraja utakmice svoj drugi gol na današnjoj utakmici postigao je odlični Pedro Morales.
fun-raspashow @ 19:19 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
ponedjeljak, rujan 7, 2009
Mlada Dinamova nada Andrej Kramarić svojim je talentom i dobrim igrama nedavno zaradio i poziv u mladu reprezentaciju. Njegova je najbolja zahvala izborniku Ladiću bio prvijenac koji je u kockastom dresu zaabio u subotu protiv Norveške. Mladi su reprezentativci nadjačali suparnika rezultatom od 3:1. Pobjeda koju je mladi Kramarić iscrtao zajedno sa svojim suigračima stvara u njemu veliko zadovoljstvo i ponos. Što reći.. Uistinu mi je drago zbog svega, i zbog naše pobjede i zbog moga gola. Ovim bih se putem još jednom zahvalio zborniku Ladiću što mi je ukazao povjerenje i nadam se da sam mu svojom igrom i golom zahvalio na pozivu. Općenito sam ponosan na igru svih nas, a što se tiče mojih daljnjih nastupa u kockastom dresu, nadam se i vjerujem da ću nastaviti s dobrim igrama. Pobjeda nam je ulila samopouzdanje i sada će biti lakše, iako treba zadržati hladnu glavu. Ipak, nakon ovakve igre vjerujem u naše prvo mjesto u skupini i nadam se da ćemo na kraju zaluženo otići na Europsko prvenstvo 2011. – prokomentirao je 18-godišnji Andrej kojega osim na terenu čekaju i novi školski izazovi. Maturant MIOC-a u školsku klupu će sjesti ovog petka, a nadolazeće će obveze mladom Dinamovom napadaču ponovno ubrzati svakodnevni tempo. No, koliko god mu je to ponekad teško, kaže, dat će sve od sebe da i tu ostvari svoj cilj. - Bit će teško, svjestan sam toga. No, nadam se da će mi i profesori izaći u susret i donekle pomoći fleksibilnijim rasporedom koji će mi biti potreban. Znam da ću u svakom slučaju davati sve od sebe da izguram još jednu godinu i maturiram. To mi je svakako cilj i nadam se da ću ga i ostvariti – vjeruje Andrej.
fun-raspashow @ 17:18 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
četvrtak, kolovoz 20, 2009
U odličnoj atmosferi pred oko 25000 gledatelja Dinamo je odigrao prvu utakmicu 4.pretkola Europske lige u sklopu koje je na Maksimiru gostovao škotski Hearts.
Već u šestoj minuti Dinamo je došao do vodstva. Sammir je s desne strane odlično nabacio za Mandžukića koji glavom šalje loptu u mrežu škotskog vratara. Samo tri minute kasnije udarac je oprobao Sammir, ali lopta je nažalost preletjela gol. U 20.minuti trener Jurčić napravio je prvu izmjenu. Iz igre je zbog ozljede izašao Etto kojeg je zamijenio Ivan Tomečak. Igrala se 23.minuta susreta kada je Pedro Morales oprobao udarac, no loptu je, nažalost zaustavila prečka.
„Modri“ su u potpunosti dominirali čemu u prilog govori i činjenica da su Škoti prešli centar tek u 29.minuti. Četiri minute kasnije Dinamovci su opet u šansi. Morales je izveo skraćeni korner, Papadopoulos se sjurio prema golu, a zatim uputio povratnu loptu, na kojoj nažalost nije bilo nikoga. Maksimir je ponovno proključao u 36. Minuti, kada su „modri“ novim pogotkom kapitalizirali prednost na terenu. Tomečak je nabacio za Mandžukića, koji vraća Sammiru čiji je udarac Kello odbio, no na loptu je natrčao Papadopoulos i pospremio je u mrežu za vodstvo Dinama 2:0. Pet minuta prije kraja poluvremena Moralesov udarac s 30-ak metara prolazi malo pored gola.
Trener Laszlo na poluvremenu je napravio prvu izmjenu. Iz igre je izašao Bouzid umjesto kojeg je ušao Ian Black.
U drugom dijelu, „modri“ su nastavili kao i u prvom. Nakon nekoliko prilika, prekrasan gol za 3:0 postigao je Ivica Vrdoljak. Nakon točno sat vremena igre Pedro Morales izveo je korner, a kapetan Igor Bišćan posprema loptu u mrežu za 4:0 i još jednu erupciju oduševljenja gledatelja okupljenih na maksimirskom stadionu, koji večeras zbilja mogu uživati u fantastičnoj igri svojih ljubimaca.
Igrala se 69.minuta susreta kada je Mandžukić dodao Papadopoulosu, čiji udarac Kello odbija, no nažalost ni Carlos nije uspio pospremiti loptu u mrežu.
I tako se Dinamo na najljepši mogući način zahvalio brojnim navijačima na fantastičnoj podršci i „krstio“ novi maksimirski travnjak na kojem je večeras odigrana prva službena utakmica... Bilo je to pravo modro krštenje!
fun-raspashow @ 23:14 |Komentiraj | Komentari: 8 | Prikaži komentare
fun-raspashow @ 16:23 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare